Saunarium

21:22 Redakcja 0 Comments


Nasze saunarium to kameralne, wygodne i nowoczesne miejsce, gdzie łaczymy wypoczynek, relaks oraz odnowę biologiczną. Oferujemy swym gościom łażnię parową, tradycyjną banię oraz komfortową saunę fińską.


Łaźnia parowa


Łaźnia parowa charakteryzuje się bardzo dużą wilgotnością (ponad 90%) oraz stosunkowo niską, w porównaniu z innymi saunami, temperaturą (40˚ - 45˚). Dzięki temu możemy relaksować się w niej długo i przeprowadzać zabiegi takie jak inhalacje, peeling, maseczki, okłady z glinki, z czekolady czy z borowiny.

Sauna parowa odmładza. Skóra po zabiegach staje się aksamitna i pachnąca.

Wskazana jest dla wszystkich, którzy chcą poprawić ogólny stan zdrowia.

Kąpiel parowa dzięki naturalnym olejkom korzystnie wpływa na układ oddechowy, więzadłowo-mięśniowy. Skorzystać z sauny parowej powinny osoby, które cierpią na zapalenie stawów, napięcia mięśniowe, astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Sauna rosyjska (bania)Bania to rosyjska odmiana sauny ogrzewana piecem opalanym drewnem, co daje jej niepowtarzalny urok. Naprzemienne stosowanie ciepła i zimna hartuje ciało i wzmacnia odporność. Saunowanie ma korzystny wpływ na układ krążenia i układ oddechowy. Pomaga usunąć toksyny z organizmu, likwiduje napięcie nerwowe i bezsenność oraz zapobiega przeziębieniom. To też nadzwyczajne odprężenie, jak i forma spędzania czasu z przyjaciółmi – w naszej bani mieści się 20 osób.

Temperatura i wilgotność w saunie zależna jest od częstotliwości polewania wodą gorących kamieni i rodzaju przeprowadzanego rytuału. Preferujemy komfortowe temperatury poniżej 75°C, przy wilgotność powyżej 50%. W bani można stosować inhalacje aromatyczne oraz ziołowe. Mistrz ceremonii, przygotowujący i przeprowadzający seans naparzania, wybiera odpowiednie olejki eteryczne które mogą służyć zarówno celom relaksacyjnym jak i zdrowotnym.

Bania relaksuje po ciężkim dniu i pozwala na szybkie zregenerowanie sił.

Sauna fińska Ergonomiczne fotele oraz wydajny i funkcjonalny piec saunowy gwarantują, że seans w tym miejscu będzie zarówno przyjemnym doznaniem zarówno dla osób preferujących gorące seanse jak i dla tych, którzy lubią temperatury umiarkowane.

Sauna ta jest również doskonałym miejscem seansów aromatycznych. Dzięki dostępności szerokiej gamy olejków, możemy tutaj sami zaprojektować własny seans aromaterapeutyczny według własnych upodobań.


Serdecznie zapraszamy!