Ruska Bania

08:49 Redakcja 0 CommentsBania to rosyjska odmiana sauny ogrzewana piecem opalanym drewnem, co daje jej niepowtarzalny urok. Naprzemienne stosowanie ciepła i zimna hartuje ciało i wzmacnia odporność. Saunowanie ma korzystny wpływ na układ krążenia i układ oddechowy.

Pomaga usunąć toksyny z organizmu, likwiduje napięcie nerwowe i bezsenność oraz zapobiega przeziębieniom. To też nadzwyczajne odprężenie, jak i forma spędzania czasu z przyjaciółmi – w naszej bani mieści się 20 osób.

Temperatura i wilgotność w saunie zależna jest od częstotliwości polewania wodą gorących kamieni i rodzaju przeprowadzanego rytuału. Preferujemy komfortowe temperatury poniżej 75°C, przy wilgotność powyżej 50%. W bani można stosować inhalacje aromatyczne oraz ziołowe. Mistrz ceremonii, przygotowujący i przeprowadzający seans naparzania, wybiera odpowiednie olejki eteryczne które mogą służyć zarówno celom relaksacyjnym jak i zdrowotnym.

Bania relaksuje po ciężkim dniu i pozwala na szybkie zregenerowanie sił, np. po wysiłku związanym z intensywnym uprawianiem sportu.You Might Also Like